Memorijal Piršić-Kretić-Silović-Brezovac

• Published in VIJESTI

U Garešničkom Brestovcu održan je tradicionalni trodnevni nogometni turnir Memorijal  Piršić- Kretić-Silović-Brezovac na kojem su uz domaći NK Brestovac nastupili nogometni klubovi Bilo iz Velike Pisanice, Lasta iz Palešnika i Hajduk iz Hercegovca. Turnir u čast i spomen na tragično preminule igrače i ovaj je put vrlo dobro organiziran, a bio je to pravi sportski događaj i užitak za gledatelje. U polufinalnim utakmicama Brestovac je pobijedio Bilo 2:0, Hajduk Lastu 8:0, a u borbi za treće mjesto Bilo je nadigrao Lastu s visokih 12:0. U finalnom susretu domaći Brestovac, kojeg vodi poznati garešnički trener Željko Rebrović, pobijedio je Hajduk iz Hercegovca sa 3:0.

Golove za Brestovac u finalu su dali Vedran Zdjelar, Siniša Klobučar i Đuro Lengelić. Za najboljeg igrača na turniru proglašen je Dejan Mijić iz NK Brestovac, za najboljeg strijelca Tomislav Robić iz NK Bilo, a za najboljeg golmana Nikola Klarić iz NK Brestovac. U ime organizatora sudionike turnira pozdravili su vrijedni članovi uprave NK Brestovac Damir Tomičić i Alen Brezovac. Turnir su sudili Vladimir Kiš, Ilija Hinić, Zoran Sahitaj i Mile Tutić. Igralo se po velikoj vrućini, no sve je proteklo bez ozljeda i u fer i korektnoj igri. Nagrade najboljima predao je predsjednik kluba Alen Brezovac.

NK Brestovac nakon tog turnira sudjelovao je na Memorijalnom turniru Krejči-Nađ koji je održan prošli vikend u Palešniku i na tom je turniru osvojio treće mjesto. U prvoj utakmici su izgubili od Hajduka iz Hercegovca 5:2, a u utakmici za treće mjesto su pobijedili Lastu sa 6:0. U novoj sezoni, doznajemo od tajnika kluba Damira Tomičića, Brestovcu će biti cilj borba za mjesto u sredini tablice. Pojačali su se sa Ivanom Matajom iz NK Bršljanica i Đurom Lengelićem iz HNK Jovača iz Marinog Sela, a u ekipu se vraćaju Šrajber i Zdejlar koji su zaliječili ozlijede.