Uspješna godina garešničkih šahista

• Published in VIJESTI

Šahovski klub Garešnica - Mount trade godišnjom skupštinom i klupskim prvenstvom koje je održano nakon skupštine zaključio je jednu od najuspješnijih godina u povijesti toga kluba. Kako je u godišnjem izvješću naznačio predsjednik kluba Miroslav Horina prva ekipa ŠK Garešnica u svom je debitantskom nastupu u Drugoj ligi centar ostvarila pet pobjeda i šest poraza te zauzela odlično sedmo mjesto od 12 ekipa u ligi. Najbolji učinak u prvoj ekipi imao je Aleksandar Savanović koji je dobio 7 od 10 odigranih partija, a odličan je bio i Marin Mužina sa 7 dobivenih partija od odigranih 11.

U ovoj su godini formirali i drugu klupsku ekipu i uključili je u III. ligu centar, kako bi dali priliku i mladim igračima poput Nikole Banovića, Emanuela Račana i drugih da stječu iskustvo u prvenstvenim natjecanjima. Oni su to prvenstvo završili na zadnjem mjestu no, ističe Horina, iskustvo koje su stekli je neprocjenjivo.

Uz natjecanja u prvenstvu ŠK Garešnica nastupio je i u Finalu državnog Kupa u kojem je pobjedom u 6. kolu protiv ŠK Sladorana iz Županje s 3:1 osvojio 18. mjesto od 29 ekipa, a koliko je taj rezultat velik govori podatak da je Garešnica bila tek 27. nositelj turnira te da je na kraju iza sebe ostavila nekoliko prvoligaških ekipa. Odličnim igrama na tom turniru Marin Mužina osvojio je titulu majstorskog kandidata.

Nastupili su i na ekipnom brzopoteznom prvenstvu Hrvatske na kojem su bili 11. od 35 ekipa, a najuspješniji njihov igrač na tom turniru bio je Antonio Sermek koji je osvojio 10 bodova u 12. kola i na kraju bio 7. igrač turnira. U protekloj godini natjecali su se i s kadetskim ekipama, a svakako treba istaknuti Renatu Hranilović koja je postala prvakinja države u uzrastu do 8 godina i stekla pravo nastupa na europskom i svjetskom prvenstvu te Nikolu Banovića koji je osvojio titulu pojedinačnog prvaka Grada Zagreba u brzopoteznom šahu učenika smještenih u srednjoškolskim učeničkima domovima.