Gradonačelnik najavio novi krug potpora obrtnicima

  • Published in VIJESTI

     Stagnacija obrtništva i padanje broja obrta na području naše županije, ali i cijele države konačno je zaustavljeno, a broj zaposlenih u obrtništvu polako se povećava. Financijske potpore obrtnicima rastu i za obrtništvo napokon dolaze bolji dani – rekao je predsjednik županijske Obrtničke komore Goran Grgić govoreći na nedavno održanoj skupštini garešničkog Udruženja obrtnika te je istaknuo:

      - Komora će potaknuti uvođenje programa obrazovanja za građevinska zanimanja u neke od srednjih škola na području naše županije. Nadamo se da će to ići od jeseni, a učenike ćemo privući stipendijama. Osim građevinaca danas nedostaje i profesionalnih vozača. Tražit ćemo da se takva zanimanja za kojima postoji potražnja danas više ne zovu „deficitarna zanimanja“ jer to mladima loše zvuči nego da ih zovu „najtraženijim zanimanjima“ što u stvari i jesu – rekao je Grgić.

         Garešnički obrtnici, koje nepunih godinu dana vodi novi upravni odbor na čelu s predsjednicom Danielom Kelava, usvojili su podnijeta izviješća o radu društva te su utvrdili predstojeće aktivnosti među kojima i organizaciju skorašnje gastro izložbe u sklopu tradicionalne Gastro-flore u Garešnici. Na skupštini je bio nazočan i gradonačelnik Josip Bilandžija koji je rekao da će Grad Garešnica i ove godine osigurati potpore i subvencije za poduzetnike i obrtnike. Rekao je da Grad želi biti partner obrtnicima, a osim potpora ponudio im je i povlašteni zakup poslovnih prostora u Poduzetničkom inkubatoru i novom Tehno parku.

GRAD GAREŠNICA

  • Vladimira Nazora 20A
  • 43280 Garešnica
  • MB: 02555000
  • OIB: 58382750026
  • IBAN: HR5824020061811900008

 

INFO KONTAKTI

  • Tel: 043 675 930
  • Faks: 043 531 568
  • E-mail: grad@garesnica.hr
  • E-mail: gradonacelnik@garesnica.hr

Službenik za zaštitu osobnih podataka

Kako do nas